Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паметен Арома Дифузор

Theunique

Паметен Арома Дифузор Агарвуд е ретка и скапа. Неговата арома може да се добие само од горење или вадење, што се користи во затворен простор и е овозможено од малку корисници. За да се надминат овие ограничувања, паметниот дифузор со арома и природните рачно изработени таблети агарвуд се создаваат по 3-годишни напори со над 60 дизајни, 10 прототипови и 200 експерименти. Демонстрира нов можен деловен модел и користејќи контекст за индустријата за аграрво. Корисниците можат едноставно да вметнат дифузор во внатрешноста на автомобил, да го прилагодат времето, густината и разновидноста на арома со леснотија и да уживаат во потопната ароматерапија каде и да одат и кога и да возат.

Автоматска Машина За Соковник

Toromac

Автоматска Машина За Соковник Торомакот е специјално дизајниран со моќен изглед за да донесе нов начин на конзумирање на свежо исцеден сок од портокал. Направено за максимално вадење сок, е наменето за ресторани, кафетерии и супермаркети и неговиот врвен дизајн овозможува пријателско искуство со вкус, здравје и хигиена. Има иновативен систем кој го намалува овошјето вертикално и ги стиснува половините со ротирачки притисок. Ова значи дека максималната изведба се постигнува без да се притисне или да се допре школка.

Трансформативната Гума

T Razr

Трансформативната Гума Во блиска иднина, цветањето на развојот на електричниот транспорт е пред вратата. Како производител на делови за автомобили, Maxxis постојано размислува како може да дизајнира изводлив паметен систем кој може да учествува во овој тренд, па дури и да помогне во забрзување на истиот. T Razr е паметна гума развиена за потреба. Неговите вградени сензори активно откриваат различни услови на возење и обезбедуваат активни сигнали за трансформација на гумата. Зголемените стапчиња се протегаат и ја менуваат областа за контакт како одговор на сигналот, затоа ги подобруваат перформансите на влечење.

Луксузно Хибридно Пијано

Exxeo

Луксузно Хибридно Пијано EXXEO е Елегантно хибридно пијано за современи простори. Неговата уникатна форма ја отелотворува тридимензионалната фузија на звучните бранови. Клиентите можат целосно да го прилагодат своето пијано да биде во склад со околината како Декоративно уметничко дело. Ова високо-технолошко пијано е изработено од егзотични материјали како јаглеродни влакна, премиум автомобилски кожа и воздушна вселена Алуминиум. Подобрен систем на звучници; го пресоздава широкиот динамичен опсег на пијано на Гранд преку системот за звук на звучникот 9 звучници од 200 вати. Посветената вградена батерија овозможува пијано да изведува до 20 часа со едно полнење.

Гостопримлив Комплекс

Serenity Suites

Гостопримлив Комплекс Serenity Suites лежат во населбата Никити, Ситонија во Халкидики, Грција. Комплексот е составен од три единици со дваесет апартмани и базен. Градежните единици означуваат длабок облик на просторен хоризонт, нудејќи оптимален поглед кон морето. Базенот е јадрото помеѓу сместувањето и јавните удобности. Гостопримскиот комплекс претставува обележје во областа, како екстровертна школка со внатрешни квалитети.

Ув Стерилизатор

Sun Waves

Ув Стерилизатор SunWaves е стерилизатор способен да елиминира бактерии, мувла, бактерии и вируси за само 8 секунди. Дизајниран да го разградува бактериското оптоварување присутно на површини како шолји за кафе или чинии. SunWaves е измислен имајќи ги на ум маките на годината COVID-19, за да ви помогне безбедно да уживате во гест како пиење чај во кафулето. Може да се користи и во професионалната и во домашната средина бидејќи со едноставен гест се стерилизира за многу кратко време преку UV-C светло кое има долг век на траење и минимално одржување, а исто така помага да се намали материјалот за еднократна употреба.