Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паметниот Мебел

Fluid Cube and Snake

Паметниот Мебел Здраво Вуд создаде линија на отворено мебел со паметни функции за простори во заедницата. Размислувајќи го жанрот на јавен мебел, тие дизајнирале визуелно ангажирани и функционални инсталации, во кои има систем за осветлување и USB приклучоци, за кои е потребна интеграција на соларни панели и батерии. Змијата е модуларна структура; неговите елементи се променливи за да одговараат на дадената страница. Течноста коцка е фиксна единица со стаклен врв со соларни ќелии. Студиото смета дека целта на дизајнот е да се претворат написи од секојдневна употреба во loveубовни предмети.

Име на проектот : Fluid Cube and Snake, Име на дизајнерите : Hello Wood, Име на клиентот : Hello Wood.

Fluid Cube and Snake Паметниот Мебел

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.