Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пакет За Храна

Kuniichi

Пакет За Храна Традиционалната јапонска конзервирана храна Цукудани не е позната во светот. Задушено јадење сос од соја со комбинација на разни состојки со морска храна и копнени состојки. Новиот пакет вклучува девет етикети дизајнирани да ги модернизираат традиционалните јапонски обрасци и да ги изразат карактеристиките на состојките. Новото лого на брендот е дизајнирано со очекување да ја продолжи таа традиција во наредните 100 години.

Име на проектот : Kuniichi, Име на дизајнерите : Katsunari Shishido, Име на клиентот : COCODORU.

Kuniichi Пакет За Храна

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.