Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбена Куќа Внатрешен Дизајн

EL Residence

Станбена Куќа Внатрешен Дизајн Ел Резиденс беше инспириран да биде дизајниран со нов израз на креативност преку текстура и материјали, со дизајн кој се фокусира на кориснички распоред. Храбра и зрела тема стана главната идеја за дизајн со допир на живописна боја и елемент за дизајн на заоблен облик за да го ублажи примарниот дизајн. Материјали како што се хромиран челик, метални елементи, природни камења и мермер се користат за изнесување на целокупниот пристап кон дизајн, додека женските елементи во форма на органски обликувани орнаменти и мебел се вградени за да се балансираат машките вибрации и да се осветли внатрешниот простор .

Име на проектот : EL Residence, Име на дизајнерите : Chaos Design Studio, Име на клиентот : Chaos Design Studio.

EL Residence Станбена Куќа Внатрешен Дизајн

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.