Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фотелја

The Monroe Chair

Фотелја Впечатлива елеганција, едноставност во идејата, удобно, дизајнирано со одржливост во умот. Монро Чаир е обид за драстично поедноставување на производниот процес вклучен во правење фотелја. Го искористува потенцијалот на ЦНЦ технологиите постојано да отсекуваат рамен елемент од МДФ, овие елементи потоа се распрснуваат околу една централна оска за да формираат комплексно заоблена фотелја. Задниот дел од ногата постепено се влошува во потпирачот за грб и потпирачот за рака во предната нога, создавајќи посебна естетика целосно дефинирана со едноставноста на производниот процес.

Име на проектот : The Monroe Chair, Име на дизајнерите : Alexander White, Име на клиентот : .

The Monroe Chair Фотелја

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.