Списание за дизајн
Списание за дизајн
Bluetooth Слушалките

Bluetrek Titanium +

Bluetooth Слушалките Оваа нова слушалка „Титаниум +“ од Блуерек, заврши во стилски дизајн кој симболизира „достигнување“ (бум цевка што се протега од кружното уво парче), изградено во траен материјал - Алуминиумски метал-легур, а најмногу од сè, опремено со можност за да се пренесува аудио сигнал од најновите Паметни уреди. Функцијата за брзо полнење овозможува продолжување на разговорот во еден момент. Дизајнот во очекување на патентот за поставување батерии овозможува рамнотежата на тежината на слушалките да ја подобри удобноста на употреба.

Име на проектот : Bluetrek Titanium +, Име на дизајнерите : CONNECTEDEVICE Ltd, Име на клиентот : Bluetrek Technologies Limited.

Bluetrek Titanium + Bluetooth Слушалките

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.