Списание за дизајн
Списание за дизајн
Bluetooth Слушалките

Bluetrek Titanium +

Bluetooth Слушалките Оваа нова слушалка „Титаниум +“ од Блуерек, заврши во стилски дизајн кој симболизира „достигнување“ (бум цевка што се протега од кружното уво парче), изградено во траен материјал - Алуминиумски метал-легур, а најмногу од сè, опремено со можност за да се пренесува аудио сигнал од најновите Паметни уреди. Функцијата за брзо полнење овозможува продолжување на разговорот во еден момент. Дизајнот во очекување на патентот за поставување батерии овозможува рамнотежата на тежината на слушалките да ја подобри удобноста на употреба.

Име на проектот : Bluetrek Titanium +, Име на дизајнерите : CONNECTEDEVICE Ltd, Име на клиентот : Bluetrek Technologies Limited.

Bluetrek Titanium + Bluetooth Слушалките

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.