Списание за дизајн
Списание за дизајн
Канцеларија За Продажба

Chongqing Mountain and City Sales Office

Канцеларија За Продажба „Планина“ е главната тема на оваа канцеларија за продажба, инспирирана од географската позадина на Чонгкинг. Моделот на сиви џамлии на подот се формира во триаголна форма; и има многу необични и остри агли и агли на карактеристиките на wallsидовите и бројачите за прием на неправилна форма, за да се демонстрира концептот на „планина“. Покрај тоа, скалите што ги поврзуваат подовите се дизајнирани да бидат премин низ пештерата. Во меѓувреме, LED светилките се обесени од таванот, имитирајќи ја сцената за дождови во долината и даваат природно чувство, за да го омекнат целиот впечаток.

Име на проектот : Chongqing Mountain and City Sales Office, Име на дизајнерите : Ajax Law, Име на клиентот : Shanghai Forte Land Co. Ltd..

Chongqing Mountain and City Sales Office Канцеларија За Продажба

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.