Списание за дизајн
Списание за дизајн
Накит

Angels OR Demons

Накит Сведоци сме на постојана битка помеѓу доброто и лошото, темнината и светлината, денот и ноќта, хаосот и редот, војната и мирот, херојот и негативецот секој ден. Без оглед на нашата религија или националност, ни е кажана приказната за нашите постојани придружници: ангел кој седи на десното рамо и демон лево, ангелот нè убедува да правиме добро и да ги снима нашите добри дела. Тој ѓавол нè убедува да правиме лошо и води евиденција за нашите лоши дела. Ангелот е метафора за нашето „суперего“ и ѓаволот се залага за „Ид“ и постојана битка помеѓу совеста и несвесното.

Име на проектот : Angels OR Demons, Име на дизајнерите : Samira Mazloom, Име на клиентот : Samira.Mazloom Jewellery.

Angels OR Demons Накит

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.