Списание за дизајн
Списание за дизајн
Керамичка Плочка

eramosa

Керамичка Плочка Eramosa: Машки… Серија со природни и пријатни тонови во боја, содржат мек и пријатен контраст и фрла светлина на различните опции со широк опсег на употреба. Серија која ја зачувува природноста до последната точка со ситно-грануларен wallид со димензии 21 x 63 и 40 x 40 подни плочки произведени, исправени, и ги отелотворува сите придобивки од дигиталната технологија. Декорите со големина од 21x63 со Edera и Leaf додаваат динамика на едноставноста на серијата.

Име на проектот : eramosa, Име на дизајнерите : Bien Seramik Design Team, Име на клиентот : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

eramosa Керамичка Плочка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.