Списание за дизајн
Списание за дизајн
Керамичка Плочка

eramosa

Керамичка Плочка Eramosa: Машки… Серија со природни и пријатни тонови во боја, содржат мек и пријатен контраст и фрла светлина на различните опции со широк опсег на употреба. Серија која ја зачувува природноста до последната точка со ситно-грануларен wallид со димензии 21 x 63 и 40 x 40 подни плочки произведени, исправени, и ги отелотворува сите придобивки од дигиталната технологија. Декорите со големина од 21x63 со Edera и Leaf додаваат динамика на едноставноста на серијата.

Име на проектот : eramosa, Име на дизајнерите : Bien Seramik Design Team, Име на клиентот : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

eramosa Керамичка Плочка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.