Списание за дизајн
Списание за дизајн
Керамичка Плочка

eramosa

Керамичка Плочка Eramosa: Машки… Серија со природни и пријатни тонови во боја, содржат мек и пријатен контраст и фрла светлина на различните опции со широк опсег на употреба. Серија која ја зачувува природноста до последната точка со ситно-грануларен wallид со димензии 21 x 63 и 40 x 40 подни плочки произведени, исправени, и ги отелотворува сите придобивки од дигиталната технологија. Декорите со големина од 21x63 со Edera и Leaf додаваат динамика на едноставноста на серијата.

Име на проектот : eramosa, Име на дизајнерите : Bien Seramik Design Team, Име на клиентот : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

eramosa Керамичка Плочка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.