Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комплет За Бања

FRACTURE

Комплет За Бања Единствен стил на керамички санитарни производи, извонреден дизајн на стаклени линии на фрактури Коментар Деконструктивизам… Фрактура Дезинтеграција на интегритетот на компонентите на структурата, игрите на површините, да се направат геометриски елементи за дизајн како екстериери на производи и движење на деконструктивистичкиот стил врз основа на серија како пример на Фрактура Биен наиде на една од најзначајните серии.

Име на проектот : FRACTURE, Име на дизајнерите : Bien Seramik Design Team, Име на клиентот : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

FRACTURE Комплет За Бања

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.