Списание за дизајн
Списание за дизајн
Usb Флеш-Уред

Frohne eClip

Usb Флеш-Уред eClip е првиот светски USB флеш-уред со хартија за клип со метрички владетел. eClip беше почестена за наградата за дизајн „Silver iDA & Golden A“. eClip е лесен, се вклопува во вашиот привезок и функционира како хартиен клип за да ги организирате вашите документи, сметки и пари. eClip ги заштитува личните податоци, интелектуалната сопственост, податоците за работодавачот, медицинските податоци и трговските тајни со безбедносен софтвер. еКлип беше дизајниран од Фрон во Флорида. Златниот мемориски приклучок е отпорен на удар, отпорен на гребење, отпорен на вода, отпорен на алкохол, отпорен на прашина, отпорен на 'рѓа, и електромагнетски отпорен.

Име на проектот : Frohne eClip , Име на дизајнерите : Derrick Frohne, Име на клиентот : Frohne.

Frohne eClip  Usb Флеш-Уред

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.