Списание за дизајн
Списание за дизајн
Странична Маса

Chandelier table

Странична Маса Декоративна табела. Оваа деликатна маса е совршен придружник и комплементарен партнер на Клер де Лун лустер. Така се вика „Табела со лустери“. Неговиот "скоро-таму" квалитет е нагласен со деликатното гравура, потсетувајќи на чипка. Како и кај повеќето производи дизајнирани од ACCENT, истиот се испорачува рамно пакување, така што треба да се собере одредено склопување од крајниот потрошувач, потсетник за намалувањето на СО2 како интегрален дизајн предвид. Убав и корисен додаток на која било спална соба или дневна соба.

Име на проектот : Chandelier table, Име на дизајнерите : Claire Requa, Име на клиентот : Accent Aps.

Chandelier table Странична Маса

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.