Списание за дизајн
Списание за дизајн
Транспортна Амбалажа

The Cube

Транспортна Амбалажа Нашиот производ за потпис Коцка е систем за отворање на архитектура кој е патентирана технологија за нарушување во индустријата за пакување; Единствено решение на пазарот е дизајнирано да се движи од оптоварување на производи на крајот од производната линија на производителите, на камион за испорака и директно до подот на продажбата на мало или на дистрибутерите на многу различни индустрии, исто така, намалувајќи го над амбалажата и елиминирање на слоевите на трошоците . Тоа беше првиот дизајн на пакување што ги исполни директивите за животна средина и ИСТА тестирање од Волмарт.

Име на проектот : The Cube, Име на дизајнерите : Luis Felipe Rego, Име на клиентот : Smart Packaging Systems.

The Cube Транспортна Амбалажа

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.