Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дизајн Студио Со Галерија

PARADOX HOUSE

Дизајн Студио Со Галерија Студиото за разбирање на шик на мултимедијален дизајн, складирано на разделно ниво, Paradox House го наоѓа совршениот баланс помеѓу функционалноста и стилот додека го рефлектира неговиот сопственик уникатен вкус и начин на живот. Создаде впечатливо студио за мултимедијален дизајн со чисти, аголни линии кои покажуваат видлива стаклена кутија со жолто затемнување на мезанин. Геометриските форми и линии се модерни и зачудувачки, но вкусно направени за да обезбедат уникатен работен простор.

Име на проектот : PARADOX HOUSE, Име на дизајнерите : Catherine Cheung, Име на клиентот : .

PARADOX HOUSE Дизајн Студио Со Галерија

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.