Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дизајн Студио Со Галерија

PARADOX HOUSE

Дизајн Студио Со Галерија Студиото за разбирање на шик на мултимедијален дизајн, складирано на разделно ниво, Paradox House го наоѓа совршениот баланс помеѓу функционалноста и стилот додека го рефлектира неговиот сопственик уникатен вкус и начин на живот. Создаде впечатливо студио за мултимедијален дизајн со чисти, аголни линии кои покажуваат видлива стаклена кутија со жолто затемнување на мезанин. Геометриските форми и линии се модерни и зачудувачки, но вкусно направени за да обезбедат уникатен работен простор.

Име на проектот : PARADOX HOUSE, Име на дизајнерите : Catherine Cheung, Име на клиентот : .

PARADOX HOUSE Дизајн Студио Со Галерија

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.