Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комодата

shark-commode

Комодата Комодот обединет со отворена полица, а тоа дава чувство на движење и два дела го прават постабилен. Користењето на различни завршни површини и различни бои овозможува создавање различни расположенија и може да се инсталираат меѓу различни ентериери. Затворениот комод и отворената полица дава илузија на живо суштество.

Име на проектот : shark-commode, Име на дизајнерите : Viktor Kovtun, Име на клиентот : Xo-Xo-L design.

shark-commode Комодата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.