Списание за дизајн
Списание за дизајн
Играчката

Movable wooden animals

Играчката Разновидноста на животните играчки се движи со различни начини, едноставни, но забавни. Апстрактните животински облици ги апсорбираат децата да замислат. Постојат 5 животни во групата: Свиња, патка, жирафа, полжав и диносаурус. Главата на патка се движи од десно кон лево кога ќе ја собереш од бирото, се чини дека ти вели „НЕ“; Главата на жирафата може да се движи од горе и долу; Носот на свињите, главите на полжавот и Диносаурус се движат одвнатре кон надвор кога ќе ги свртите опашките. Сите движења ги тера луѓето да се насмевнат и да ги натераат децата да играат на различни начини, како влечење, туркање, вртење итн.

Име на проектот : Movable wooden animals, Име на дизајнерите : Sha Yang, Име на клиентот : Shayang Design Studio.

Movable wooden animals Играчката

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.