Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбен Салон

CHAMELEON

Изложбен Салон Темата на дневната соба е технологија која ги изложува изложбените места. Технолошки линии на таванот и wallsидовите, дизајнирани како да ја изразуваат технологијата на чевли што се прикажуваат во сите изложбени салони, увезуваат и изработуваат во фабриката која е покрај зградата. Постелнини и wallsидови, кои дизајнирани со слободна форма, додека се соберат идеално, користете CAD-CAM технологија.Баризол што го произведува во Франција, мдф лак мебел кој произведува во европска страна на Истанбул, RGB Led системи кои произведуваат во азиската страна на Истанбул, без мерење и проба на суспендираниот таван .

Име на проектот : CHAMELEON, Име на дизајнерите : Ayhan Güneri, Име на клиентот : EUROMAR İÇ VE DIŞ TİCARET LTD.STİ.

CHAMELEON Изложбен Салон

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.