Списание за дизајн
Списание за дизајн
Држачи За Свеќи

Hermanas

Држачи За Свеќи Херманас е семејство на дрвени свеќи. Тие се како пет сестри (хермани) подготвени да ви помогнат да создадете пријатна атмосфера. Секој сопственик на свеќи има уникатна висина, така што комбинирајќи ги заедно ќе можете да симулирате ефект на осветлување на различни свеќи со едноставна употреба со стандардни светла. Овие свеќи се направени од свртена бука. Тие се насликани во различни бои што ви овозможуваат да создадете своја комбинација за да се вклопите во вашето омилено место.

Име на проектот : Hermanas, Име на дизајнерите : Maurizio Capannesi, Име на клиентот : .

Hermanas Држачи За Свеќи

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.