Списание за дизајн
Списание за дизајн
Преносна Кутија За Батерии

Parallel

Преносна Кутија За Батерии Како и iPhone 5, Паралел е наменет да ги омаловажува потрошувачите со супер батерија од 2.500mAh - тоа е 1.7X повеќе животен век. Ова е исклучително погодно за потрошувачите кои секогаш се во движење и целосно ја користат можноста за iPhone. Паралелно е батерија што се одвојува со дополнителен цврст случај на поликарбонат. Заврши кога е потребна поголема моќност. Отстранете за да ја осветлите тежината. Ергономски е дизајниран да се вклопи добро во вашите раце. Со вграден кабел за молња и 5 бои што одговараат на заштитната кутија, таа има иста должина како и iPhone 5.

Име на проектот : Parallel, Име на дизајнерите : Appcessory Pte Ltd, Име на клиентот : Gosh!.

Parallel Преносна Кутија За Батерии

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.