Списание за дизајн
Списание за дизајн
Два Седишта

Mowraj

Два Седишта Моурај е двосед дизајниран да го отелотвори духот на етнички египетски и готски стилови. Неговата форма е изведена од Нораг, египетската верзија на прагот за гроздоберија изменета за да се отелотвори готската талент без да се загрози нејзината етничка антестилуистичка суштина. Дизајнот е црн лакиран со изработени гравурати етнички египетски, како на рацете, така и на нозете, како и со богата кадифена тапацир додадена со завртки и влечечки прстени, давајќи му средновековен фрлен како готски изглед.

Име на проектот : Mowraj , Име на дизајнерите : Dalia Sadany, Име на клиентот : Dezines Dalia Sadany Creations.

Mowraj  Два Седишта

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.