Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дневна Стол

YO

Дневна Стол ЈО ги следи ергономските принципи на удобно седење и чисти геометриски линии кои апстрактно ги формираат буквите „YO“. Создава разлика помеѓу масивна, „машка“ дрвена конструкција и лесна, транспарентна „женска“ композитна ткаенина на седиштето и грбот, изработена од 100% рециклиран материјал. Затегнатоста на ткаенината се постигнува со преплетување на влакна (т.н. "корсет"). Дневна столица е надополнета со столче што станува странична маса кога се ротира 90 °. Опсегот на избори во боја им овозможува и на двајцата лесно да се вклопат во ентериери од различни стилови.

Име на проектот : YO, Име на дизајнерите : Rok Avsec, Име на клиентот : ROPOT.

YO Дневна Стол

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.