Списание за дизајн
Списание за дизајн
Календар

NTT COMWARE 2013 Calendar “Custom&Enjoy”

Календар Во модата како калеидоскоп, ова е календар со преклопувачки графички исечоци нацртани со повеќебојни обрасци. Неговиот дизајн со модели на бои што може да се модифицираат и персонализираат со едноставно менување на редоследот на чаршавите ги прикажува креативните чувствителности на NTT COMWARE. Обезбеден е широк простор за пишување и владеечките линии ја земаат предвид функционалноста што го прави совршен како календар за распоред што сакате да го користите за украсување на личниот простор.

Име на проектот : NTT COMWARE 2013 Calendar “Custom&Enjoy”, Име на дизајнерите : Katsumi Tamura, Име на клиентот : good morning inc..

NTT COMWARE 2013 Calendar “Custom&Enjoy” Календар

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.