Списание за дизајн
Списание за дизајн
Календар

NTT COMWARE 2013 Calendar “Custom&Enjoy”

Календар Во модата како калеидоскоп, ова е календар со преклопувачки графички исечоци нацртани со повеќебојни обрасци. Неговиот дизајн со модели на бои што може да се модифицираат и персонализираат со едноставно менување на редоследот на чаршавите ги прикажува креативните чувствителности на NTT COMWARE. Обезбеден е широк простор за пишување и владеечките линии ја земаат предвид функционалноста што го прави совршен како календар за распоред што сакате да го користите за украсување на личниот простор.

Име на проектот : NTT COMWARE 2013 Calendar “Custom&Enjoy”, Име на дизајнерите : Katsumi Tamura, Име на клиентот : good morning inc..

NTT COMWARE 2013 Calendar “Custom&Enjoy” Календар

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.