Списание за дизајн
Списание за дизајн
Уред + Теренот + Ролна + Gps

Trail Ranger

Уред + Теренот + Ролна + Gps Зошто мапите за патеки се рамни кога патеките не се? Првиот во светски концепт, Trail Ranger ви овозможува да ги снимите аглите за искачување, спуштање и навивање на вашето off-road возило на GPS мапа и да ги споделите со другите сопирачки сообраќај низ целиот свет. Напојувано од нашата платформа AXYZ-мапи, Trail Ranger исто така ви дава прилагодено предупредување за превртување кога вашата опрема се потпира премногу опасно. Сега покажете му на светот лудите агли што ги освоивте! Бидејќи вашиот свет не е рамен! За повеќе детали за Trail Ranger и за преземање како апликација за iPhone / iPad, посетете ја: http://puckerfactors.com/trailranger

Име на проектот : Trail Ranger, Име на дизајнерите : Anjan Cariappa M M, Име на клиентот : Muckati SDD.

Trail Ranger Уред + Теренот + Ролна + Gps

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.