Списание за дизајн
Списание за дизајн
Тапа

Amphora

Тапа Серијата Амфора е дизајнирана да ги поврзе минатото и иднината и дава шанса да ги искуси основните и функционалните форми на античко време. Не беше лесно како денес да се направи достапна водата од нашите извори на живот во тие денови. Необичната форма на тапаните доаѓа од векови пред денес, но нејзиниот кертриџ за заштеда на вода носи утре. Рецепта за тапа дизајнирана од улични фонтани од античко време и носи естетски во вашите бањи.

Име на проектот : Amphora, Име на дизајнерите : E.C.A. Design Team, Име на клиентот : E.C.A - Valfsel Armatür Sanayi A.ş..

Amphora Тапа

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.