Списание за дизајн
Списание за дизајн
Театарски Стол

Thea

Театарски Стол MENUT е дизајнерско студио фокусирано на дизајнирање за деца, со јасна цел да се искористи мостот со оној за возрасни. Нашата филозофија е да понудиме иновативна визија за начинот на живот на современото семејство. Ви ја претставуваме ТЕА, театарски стол. Седнете и сликајте; креирајте ја вашата приказна; и повикајте ги пријателите! Фокална точка на ТЕА е грбот, што може да се користи како фаза. Во долниот дел има фиока, која еднаш ќе се отвори, ја скрива задната страна на столот и дозволува приватност за „кукла“. Децата ќе најдат кукли со прсти во фиоката за да изведат претстави со своите пријатели.

Име на проектот : Thea, Име на дизајнерите : Maria Baldó Benac, Име на клиентот : MENUT.

Thea Театарски Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.