Списание за дизајн
Списание за дизајн
Театарски Стол

Thea

Театарски Стол MENUT е дизајнерско студио фокусирано на дизајнирање за деца, со јасна цел да се искористи мостот со оној за возрасни. Нашата филозофија е да понудиме иновативна визија за начинот на живот на современото семејство. Ви ја претставуваме ТЕА, театарски стол. Седнете и сликајте; креирајте ја вашата приказна; и повикајте ги пријателите! Фокална точка на ТЕА е грбот, што може да се користи како фаза. Во долниот дел има фиока, која еднаш ќе се отвори, ја скрива задната страна на столот и дозволува приватност за „кукла“. Децата ќе најдат кукли со прсти во фиоката за да изведат претстави со своите пријатели.

Име на проектот : Thea, Име на дизајнерите : Maria Baldó Benac, Име на клиентот : MENUT.

Thea Театарски Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.