Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прашина И Метла

Ropo

Прашина И Метла Ропо е само-балансиран концепт на чистач на прав и метла, кој никогаш не паѓа на подот. Благодарение на малата тежина на резервоарот за вода што се наоѓа во долниот оддел на садот за прашина, Ропо одржува природно избалансиран. Откако лесно ќе ја зафатат прашината со помош на права усна на садот за прашина, корисниците можат да ја грабнат метлата и правот од прав и да ја остават како единица без да се грижат дали некогаш ќе падне. Современата органска форма има за цел да донесе едноставност во внатрешните простори, а одликата за мавтање со живописен трепет има намера да ги забавува корисниците додека го чисти подот.

Име на проектот : Ropo, Име на дизајнерите : Berk Ilhan, Име на клиентот : .

Ropo Прашина И Метла

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.