Списание за дизајн
Списание за дизајн
Брош

Chiromancy

Брош Секоја личност е уникатна и оригинална. Ова е очигледно дури и според обрасците на прстите. Нацртаните линии и знаците на нашите раце се исто така доста оригинални. Покрај тоа, секоја личност има низа камења, кои се блиску до нив по квалитет или поврзани со лични настани. Сите овие карактеристики даваат наб obserудувач на размислување толку многу поучни и привлечни, што овозможува да се создаде персонализиран накит заснован на овие линии и знаци на индивидуални работи. Овој вид украс и накит - го формира вашиот личен законик за уметност

Име на проектот : Chiromancy, Име на дизајнерите : Victor A. Syrnev, Име на клиентот : Uvelirnyi Dom VICTOR.

Chiromancy Брош

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.