Списание за дизајн
Списание за дизајн
Предводена Телевизија

XX240 BMS SNB LED TV

Предводена Телевизија XX240 LED телевизиските серии вклучуваат 32 ", 39", 40 ", 42", 47 ", 50" од најприфатливата средна големина до највисокиот сегмент телевизори со голема големина со истата идеја за дизајн, кои нудат неколку опции. Дизајнот на дисплејот исто така припаѓа на производствената компанија и е составен со методологија BMS. Дисплејот метал е насликан со висококвалитетна боја затоа што дизајнот ја остава површината на рамката отворена и само ја обликува со дебелина на wallидот на задниот капак. Значи, ТВ се чини дека е покриено само со тенка рамка и осветлена област со лого подолу.

Име на проектот : XX240 BMS SNB LED TV, Име на дизајнерите : Vestel ID Team, Име на клиентот : Vestel Electronics Co..

XX240 BMS SNB LED TV Предводена Телевизија

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.