Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционален Стол

charchoob

Мултифункционален Стол Кубната форма на производот го одржува стабилна и избалансирана во сите насоки. Покрај тоа, трикратната употреба на производот во формална, неформална и пријателска етикета е можно само со вртење на столчињата од 90 степени. Овој производ е дизајниран на начин да се задржи што е можно помалку светлина (4 кг) со оглед на сите аспекти на неговата функционалност. Оваа цел е постигната со избирање на материјали со мала тежина и свети рамки за да се задржи тежината на производот што е можно пониска.

Име на проектот : charchoob, Име на дизајнерите : Arash Shojaei, Име на клиентот : Arshida.

charchoob Мултифункционален Стол

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.