Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мебел За Домашна Маса

Marken Desk

Мебел За Домашна Маса Визуелно лесното чувство на оваа елегантна и сепак силна биро нè враќа назад во скандинавското училиште за дизајн. Незгодната форма на нозете, начинот на кој тие се потпираат кон предниот дел скоро како господен гест на поздравување, не потсетува на силуетата на еден благороден човек со капа од поздравување на една дама. Бирото нè поздравува да го искористиме. Обликот на фиоките, како посебни екстремитети на работната површина, со нивната висечка сензација и преднолификуваниот изглед, ја скенира просторијата како будни очи.

Име на проектот : Marken Desk, Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : M3 Claudio Sibille.

Marken Desk Мебел За Домашна Маса

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.