Списание за дизајн
Списание за дизајн
Странична Маса

una

Странична Маса беспрекорна интеграција е суштината на табелата una. три форми на јавор се соединуваат да лулкаат темперирана стаклена површина. производ на интензивно разгледување на материјалите и нивните способности, здрав, сепак воздушен во изглед и неверојатно лесна, una се појавува како олицетворение на рамнотежа и благодат.

Име на проектот : una, Име на дизајнерите : Conor McDonald, Име на клиентот : conor mcdonald creative.

una Странична Маса

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.