Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторан

Man Hing Bistro

Ресторан Човекот Хинг Бистро, кој служи мени во ресторанот за чај во Хонг Конг, е секојдневно јадење во околината на Нан Шан, Шенжен. Ресторанот е на првиот кат и е поврзан со влезот на приземје со скали. Инспирирани од аголноста на изгледот, играме со различни ленти и ги составуваме во неколку триаголни обрасци кои се карактеристични во ресторанот. Опкружена со млечно кафеаво седиште и дрво / црно огледало завршува, алуминиумските ленти што се завиткуваат по скалилата до касата на касата е дефинитивно место за привлекување.

Име на проектот : Man Hing Bistro , Име на дизајнерите : Chi Ling Leung, Име на клиентот : Man Hing F&B Management Co.Ltd. .

Man Hing Bistro  Ресторан

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.