Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фотелја

xifix2base arm-chair-one

Фотелја Дизајнот на фотелјата се заснова на потребниот минимум физика и материјал - реализиран од една бескрајна цевка. Стабилноста се постигнува со форма на јамка. Не се потребни дополнителни конструкции и врски. Тоа е пријатна фотелја - без украси и дополнителни конструкции. Составена е од метална решетка и седиште, кое овозможува различни материјали како дрво, метал, кожа, ткаенина или ратан - на отворено. Тој е наменет за релаксирачки области како дневни соби, зони на чекање, канцеларии и салони - внатре и надвор.

Име на проектот : xifix2base arm-chair-one, Име на дизајнерите : Juergen Josef Goetzmann, Име на клиентот : Creativbuero.

xifix2base arm-chair-one Фотелја

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.