Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

xifix2base chair-one

Стол Дизајнот на столот се заснова на потребниот минимум физика и материјал - реализиран со една бескрајна цевка. Стабилноста се постигнува со форма на јамка. Не се потребни дополнителни конструкции и врски. Столот нема никакви агли само криви - хармонични кривини. Тоа е лесна столица - без украси и дополнителни конструкции. Тој е наменет за помали станови и канцеларии. Минимализираната конструкција на една цевка е веднаш видлива.

Име на проектот : xifix2base chair-one, Име на дизајнерите : Juergen Josef Goetzmann, Име на клиентот : Creativbuero.

xifix2base  chair-one Стол

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.