Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паркот На Паркот

Nessie

Паркот На Паркот Овој проект се заснова на Концептската идеја на „Капка и заборави“, односно лесна инсталација на локацијата со минимални трошоци за инсталација во однос на постојните инфраструктури на урбано опкружување. Робусните бетонски облици на течности, внимателно избалансирани, создаваат привлечно и пријатно искуство за седење.

Име на проектот : Nessie, Име на дизајнерите : George Drakakis, Име на клиентот : ICONPOETRY.

Nessie Паркот На Паркот

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.