Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторанот

Osaka

Ресторанот Сместен во соседот Итаим Биби (Сао Паоло, Бразил), Осака гордо ја покажува својата архитектура, нуди интимен и пријатна амбиент во нејзините различни простори. Надворешната тераса покрај улицата е влезот во зелен и модерен двор, врска помеѓу ентериерот, надворешноста и природата. Приватната и софистицирана естетика беше материјализирана со употреба на природни елементи како што се дрво, камења, железо и текстил. Системот на покривот Ламела со слабо осветлување и решетките од дрво беа внимателно изучувани со цел да се заврши усогласувањето на внатрешниот дизајн и да се генерираат различните амбиентации.

Име на проектот : Osaka , Име на дизајнерите : Ariel Chemi, Име на клиентот : Osaka.

Osaka  Ресторанот

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.