Списание за дизајн
Списание за дизајн
Улична Клупа

Ola

Улична Клупа Оваа клупа, дизајнирана по стратегии за еко-дизајн, го зема уличниот мебел на ново ниво. Подеднакво дома во градско или природно опкружување, флуидните линии создаваат различни опции за седење во рамките на една клупа. Користените материјали се рециклираат алуминиум за основата и челик за седиштето, избрани за нивни рециклирачки и трајни својства; има светла и отпорна обложена во прав облога идеална за надворешна употреба кај сите weathers. Дизајниран во Мексико Сити од Даниел Олвера, Хироши Икенага, Алис Пегман и Кариме Тоска.

Име на проектот : Ola, Име на дизајнерите : Diseno Neko, Име на клиентот : Diseño Neko S.A. de C.V..

Ola Улична Клупа

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.