Списание за дизајн
Списание за дизајн
Органска Маса

Lunartable

Органска Маса Инспирацијата за дизајнерското парче потекнува од Аполо Лунар пајак. Затоа, доаѓа името табела Лунар. Лунарниот пајак е симбол на човечко инженерство, иновации и технологија. Аполо пајакот нема органски форми. Сепак, тоа доаѓа од органски креатори како човечки грав. Органскиот дизајн, проследен со иновации и технологија, функционалност и ергономија симболизираат три важни темели на архитектурата и дизајнот. Затоа, лунарната маса има структура на три нозе.

Име на проектот : Lunartable, Име на дизајнерите : Georgi Draganov, Име на клиентот : GD ArchiDesign.

Lunartable Органска Маса

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.