Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прстен

Sibilo

Прстен Прстенот Сибило привлекува внимание за неговата едноставност. Неутралниот тон на белото злато служи како чиста површина за да ја одрази бојата на скапоцен камен, а поставувањето на напнатоста на скапоцените камења не прави друг елемент да може да привлече внимание од турмалин - еден од најдобрите скапоцени камења најден во Бразил и главниот елемент на ова парче накит.

Име на проектот : Sibilo, Име на дизајнерите : Brazil & Murgel, Име на клиентот : Brazil & Murgel.

Sibilo Прстен

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.