Списание за дизајн
Списание за дизајн
Веб-Страницата За

Noritake

Веб-Страницата За Направено пред една година, ова беше предводник на рамен дизајн кога рамниот дизајн не беше тренд. Овој дизајн има форматирање плочки за производи и системски решетки на целата страница. Јас, исто така, создадов уникатен брендирање во подножјето со суптилна, но детална типографија. Овој концепт на веб-страницата беше да се создаде едноставен, елегантен дизајн кој имаше смисла користејќи соодветно празно место и рамни елементи за дизајн.

Име на проектот : Noritake, Име на дизајнерите : Jade(Jung Kil) Choi, Име на клиентот : Noritake.

Noritake Веб-Страницата За

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.