Списание за дизајн
Списание за дизајн
Електричен Велосипед

ICON E-Flyer

Електричен Велосипед ICON и Vintage Electric соработуваа во дизајнирањето на овој безвременски електричен велосипед. Дизајниран и изграден во Калифорнија со низок волумен, ICON E-Flyer се омажи за гроздобер дизајн со модерна функционалност, за да создаде различно и способно решение за личен транспорт. Карактеристиките вклучуваат опсег од 35 милји, максимална брзина од 22 MPH (35 MPH во тркачки режим!) И време на полнење од два часа. Надворешен USB конектор и точка за поврзување со полнење, регенеративно сопирање и компоненти со највисок квалитет. www.iconelectricbike.com

Име на проектот : ICON E-Flyer, Име на дизајнерите : Jonathan Ward & Andrew Davidge, Име на клиентот : ICON.

ICON E-Flyer Електричен Велосипед

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.