Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прилагодлив Накит

Gravity

Прилагодлив Накит Додека во 21 век, употребата на високи современи технологии, нови материјали или екстремно нови форми е честопати мора да се прават иновации, Гравитацијата го докажува спротивното. Гравитацијата е колекција на прилагодлив накит со користење само на навој, многу стара техника и гравитација, неисцрпен ресурс. Колекцијата е составена од голем број сребрени или златни елементи, со најразлични дизајни. Секој од нив може да биде поврзан со бисери или камења, нишки и приврзоци. Колекцијата е прогласена за бесконечност на различни накит.

Име на проектот : Gravity, Име на дизајнерите : Anne Dumont, Име на клиентот : Anne Dumont.

Gravity Прилагодлив Накит

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.