Списание за дизајн
Списание за дизајн
Структурата На Зракот На Зракот

Brackets

Структурата На Зракот На Зракот Дизајнот е техничко решение за да се обезбедат модулирани системи за рехабилитација на бескорисните простори на покривите низ целиот свет додека се прилагодуваат на претходната структура на секоја зграда. Една од неговите повеќе функции е зачувување на електрична енергија. Исто така, тој беше естетски дизајниран да функционира во внатрешноста без разлика дали со обложување што е предвидено за него, во различни материјали или завршни облоги, или со нагласување на акценти како што се контра врвови, табели и партиции. Исто така, обезбедува соларен грејач систем што ги прави просторите енергетски одржливи.

Име на проектот : Brackets, Име на дизајнерите : Dalia Sadany, Име на клиентот : Dezines Dalia Sadany Creations.

Brackets Структурата На Зракот На Зракот

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.