Списание за дизајн
Списание за дизајн
Масичката За Кафе

Cell

Масичката За Кафе Ова парче мебел има за цел да го надополни квалитетот и естетиката на внатрешниот простор и да покрене прашања за потрошувачката и масовното производство. Овој проект се состои од клетки. Секоја ќелија одговара на различна потреба, различно место за складирање, со различна големина и боја. Боите се во интеракција едни со други и со просторот во кој се сместени. Масата за кафе може да биде на тркала за да се постигне практичност во подвижноста. Ако не на тркала, секоја ќелија може да се одвои од останатите и да се постави како странична маса. Дополнително, клетките со иста боја и големина можат да се повторат и постават на wallидот.

Име на проектот : Cell, Име на дизајнерите : Anna Moraitou, Име на клиентот : Anna Moraitou, desarch architects.

Cell Масичката За Кафе

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.